Ja se cfare ben Charles Bukowski para se te vdese.

Charles Bukowski ka lindur në Andrenach në Gjermani me 16 gusht te vitit 1920. Dy vjet pas lindjës së tij, e gjithë familja emigron në Amerikë. Ata vendosen në Los Anxhelos, ku Bukowski qëndroi gjithë jetën. E gjithë jeta e tij është e shkruar në libra. Emri i tij i plote është Henry Charles Bukowski… Read More »

Xavi ishte personi i pare qe zbuloi taktikën që Guardiola e zgjodhi dhe e përdori kundra Realit , ne ndeshjen qe perfundoi 6:2

Barcelona në vitin 2009 ka regjistruar një nga fitoret më të lavdishme kundër rivalëve të Real Madridit. Skuadra që atëkohë drejtohej nga Pep Guardiola, kishte arritur të shpartallonte Real Madridin në ‘Santiago Bernabeu’ duke e mposhtur 6:2.Ky sukses nuk kishte të bënte me një ditë tejet të mirë të Barcelonës apo e kundërta, një ditë… Read More »